15
apr
Deň s divokými jedlými rastlinami

žiadne komentáre

TÁTO UDALOSŤ JE ZRUŠENÁ! Prosím, dajte vedieť tým, ktorí sa chystali prísť, ďakujeme :)

Prechádzky za rastlinkami pokračujú. Ak ste zvedaví, čo všetko divoko rastúce môžete v apríli jesť, pridajte sa k nám.

Divoké jedlé rastliny a liečivky podporujú adaptáciu vášho tela v období jari. Pomáhajú vám očistiť sa od zimných „nánosov“, otvoriť sa prvým teplým dňom, obnoviť minerály, stopové prvky a prírodné živiny zo živých rastlín. Je to tiež opätovné prepojenie sa s matkou Zemou, ktorá nás vyživuje a vedie. 

Každý mesiac vám ukážeme rastliny, ktoré pre vás práve čerstvo rastú. Tak ako jedlé chuťovky, tak aj liečivky s tými najlepšími účinkami pre vaše telo i ducha.

Raz až dva krát mesačne v nádhernej prírode v tichom prostredí budeme spoznávať krásu a úžitok dobre i menej známych divo žijúcich rastlín. Spoločne si pripravíme nekonvenčné „živé“ občerstvenie a v tichu spočinieme v krátkej meditácii.  Na konci sa poďakujeme za všetky dary našej matke Zemi a ak nám bude veľmi dobre, vytiahneme nástroje a oslávime deň spievaním mantier.

Druhé sprevádzanie divokými rastlinami sa koná v období Veľkej noci 

v sobotu 15. apríla 2017 v dedinke Horša blízko Levíc.

Stretneme sa pri autobusovej zastávke

o 10:30

Okrem prechádzky s výkladom o jednotlivých rastlinkách, ich užitočnosti a spracovaní, spoločne oslávime dary prírody, ktoré nám pomáhajú k jarnej očiste, starou keltskou tradíciou -  "Požehnaním 9 bylín". 

Odporúčaná cena: 9 - 15 eur  
Deti do 12 rokov zadarmo.

Prosím, registrujte sa do 14. apríla na tel.č. 0907381596 (môže byť sms), registrácia nie je nutná, ale pomôže nám pripraviť sa.

Prineste si teplé pohodlné oblečenie do prírody, karimatku, prípadne deku a nezabudnite na pršiplášť (v apríli jeden nikdy nevie). Nemala by vám chýbať miska, hrnček a vlastná lyžička, na zbieranie rastliniek nožničky alebo nožík a plátené vrecúška. Vybavte sa chutným, ale ľahkým jedlom (bezmäsitým) a dostatkom čistej vody.

Naposledy sme si aj zahrali na gitarke a zaspievali, preto, ak máte ľahké prenosné nástroje (nie hlučné), zoberte ich so sebou.

Deň s divokými rastlinami je vhodný pre úplne všetkých, zameraný na dospelých, avšak deti sú vítané, môže to byť pre vás krásny rodinný výlet.

Udalosti - Tagy : rastliny


Napísať komentár

Napíšte do políčka štvrté písmeno slova pavutk